Ekrany akustyczne

Ekrany akustyczne w przemyśle

Ekrany akustyczne stały się koniecznością dla różnych gałęzi przemysłu, ponieważ ich zastosowanie na rynku stale rośnie. Jednym z głównych powodów ich rosnącego zapotrzebowania jest rosnąca liczba przestępstw popełnianych w pobliżu rezydencji i centrów handlowych przez przestępców, którzy nie mają zainstalowanych ekranów akustycznych. Większość takich działań przestępczych występuje, gdy przestępcy nie są identyfikowane przez ekran akustyczny, ponieważ są one uwięzione w grubej dźwięku utworzonego podczas przechodzenia przez takie ściany.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa rodzaje ekranów akustycznych, a mianowicie Akustyczne Panele Ogrodzeniowe Winylowe (AVF) i Akustyczny Ekran Wolnostojący (AFSP). Ekrany Akustyczne są podobne do ekranów Variscreen, jeśli chodzi o specyfikację i grubość. Jakość GOOD paneli ogrodzeniowych Acoustic Vinyl ma maksymalną zdolność absorpcji i zapewnia dobry poziom redukcji hałasu, podczas gdy jakość AVG wolnostojących ekranów akustycznych zapewnia lepszą zdolność redukcji hałasu. Jakość AVG ma również zmniejszony poziom absorpcji, co pomaga zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem na zewnątrz domu, ale kosztem zmniejszonych poziomów penetracji dźwięku. Ogólnie rzecz biorąc, panele ogrodzeniowe Acoustic Vinyl są dostępne w różnych grubościach, które pomagają zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem na zewnątrz domu bez zmniejszania poziomu absorpcji.

Korzyści płynące ze stosowania ekranów akustycznych

Akustyczne ekrany dźwiękochłonne są uważane za jedno z najskuteczniejszych narzędzi odstraszających przestępców. Ekrany akustyczne https://ogrodzeniaplastikowe.info/ogrodzenia-akustyczne-cennik/ .Istnieje wiele urządzeń odstraszających przestępczość dostępnych na rynku, a ekrany akustyczne są dodatkową zaletą. Te specjalnie zaprojektowane materiały dźwiękochłonne są wykorzystywane do różnych celów. Na przykład, Ekrany Akustyczne mogą być używane do tworzenia osobistego ogrodzenia bezpieczeństwa, ochrony firmy przed intruzami lub do ochrony domu lub siedziby firmy przed zanieczyszczeniem hałasem na zewnątrz.

Ekrany akustyczne tworzą atmosferę bezpieczeństwa i ciszy wewnątrz budynku. Materiały te zapewniają izolację przed zanieczyszczeniami dźwiękowymi z zewnątrz. Najczęściej stosuje się je w biurach, hotelach, salach konferencyjnych, na dworcach, lotniskach, w szpitalach, portach lotniczych i wielu innych miejscach. Ekrany akustyczne są zazwyczaj wykonane ze specjalnych tworzyw sztucznych, takich jak polipropylen (PP), polietylen (PE) lub włókna tekstylne (LF). Materiały używane do produkcji paneli akustycznych różnią się między sobą, dlatego też można zakupić różne ich rodzaje do konkretnych celów.

Gdzie mocowane są panele akustyczne?

Panele akustyczne są zwykle mocowane na ścianach i są przymocowane pod kątem prostym do siebie. W rzeczywistości, są one często używane w połączeniu z akustycznych płytek podłogowych. Te płytki podłogowe pomagają w pochłanianiu dźwięku poprzez tworzenie bariery akustycznej. Tak więc, gdy dźwięk powstaje w pomieszczeniu, ekran akustyczny odbija go i w ten sposób redukuje dźwięk, prawie eliminując źródło zakłóceń.

Instalacja tych paneli składa się zazwyczaj z czterech etapów: pierwszym jest przygotowanie powierzchni; kolejnym jest rozmieszczenie paneli; trzeci etap polega na zamocowaniu paneli na ścianie; ostatnim etapem jest obróbka akustyczna, która może obejmować użycie materiałów dźwiękochłonnych. W zależności od rodzaju i gatunku materiału, z którego wykonane są ekrany akustyczne, ich konserwacja będzie różna. Jest tak: o ile materiał może być łatwy w utrzymaniu, o tyle obsługa i instalacja będzie bardziej skomplikowana.

Typy ekranów akustycznych

Ekrany akustyczne występują w dwóch rodzajach – aktywnym i pasywnym. Pasywny ekran akustyczny, jak sama nazwa wskazuje, nie wydaje żadnych dźwięków i działa jedynie poprzez emitowanie różnej ilości hałasu do otoczenia. Emitowany dźwięk zależy od rodzaju zastosowanego ekranu akustycznego. Jednak aktywne ekrany akustyczne wydają głośniejszy dźwięk niż pasywne, ale są tańsze.

Można również zdecydować się na użycie ekranów akustycznych w tandemie z ich akustycznymi płytkami podłogowymi. W tym celu trzeba będzie kupić zarówno ekrany akustyczne, jak i płytki podłogowe oddzielnie. Zaleca się umieszczenie ekranów akustycznych nad miejscami, w których chcemy zainstalować płytki podłogowe. Nie jest jednak konieczne, aby były one montowane razem. Można zainstalować jeden osobno i ustawić je w taki sposób, aby widoczna była szczelina między nimi. Można też ułożyć je jeden na drugim i dopiero wtedy umieścić płytki nad szczeliną.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.